DUK apie kontaktinius lęšius

Kaip suprasti kontaktinių lęšių receptą?

Kontaktinių lęšių recepto parametrai yra labai panašūs į akinių recepto: optiniai parametrai yra nurodyti kiekvienai akiai (dioprijos, cilindrai, ašys dešinei ir kairei akims). Kontaktinių lęšių recepte papildomai žymimi tokie rodmenys, kaip bazinė kreivė (BC arba R), diametras (DIA) bei nešiojimo režimas (viena diena, 2 savaitės ar mėnuo). Šiuos parametrus taip pat rasite ant kontaktinių lęšių pakuotės.

SPH = sfera. Šis skaičius parodo, ar esate toliaregiai (+ dioptrijos), ar trumparegiai (- dioptrijos), ir kokio stiprumo regėjimo korekcija Jums reikalinga.
CYL = cilindras, skirtas astigmatizmo korekcijai.
AX = ašis, kuri nurodo cilindro kryptį laipsniais. Šis parametras svarbus koreguojant astigmatizmą, ašies intervalas yra nuo 0 iki 180 laipsnių.
ADD = adidacija presbiopijos korekcijai arba vertė, nurodanti, kokios korekcijos reikia geram regėjimui iš arti, skaitant. Tai skaičius nuo 0,50 iki 3,00.
BC = bazinė kreivė, nurodanti kontaktinio lęšio gaubtumą milimetras (8,3–9,00 mm).
DIA = diametras arba kontaktinio lęšio skersmuo. Šis parametras nustatomas pagal ragenos skersmenį (13,8–14,5 mm).

Ar mano akinių receptas yra tinkamas kontaktiniams lęšiams įsigyti?

Deja, bet ne. Kontaktiniai lęšiai veikia šiek tiek kitaip, nei korekciniai akiniai – visa tai paprasčiausiai dėl to, kad kontaktiniai lęšiai tiesiogiai liečiasi su akimis, o tuo tarpu korekciniai akiniai yra prieš akis. Nors receptai gali atrodyti labai panašūs, vis dėlto jie šiek tiek skirsis. Tad tam, kad su kontaktiniais lęšiais jaustumėtės patogiai, reikalingas kontaktinių lęšių receptas.

Kas yra kontaktinių lęšių bazinė kreivė (BC)?

Kontaktinių lęšių bazinė kreivė (žymima BC (ang. the base curve)) rodo kontaktinio lęšio gaubtumą. Dažniausiai kreivės yra: 8.4, 8.5 ir 8.6. Tam, kad nešiodami kontaktinius lęšius jaustumėtės patogiai, būtent kontaktinių lęšių bazinė kreivė turi atitikti žmogaus akies gaubtumą.
 
Ketinu pirkti pirmą kartą, ar būtinai turiu registruotis?

Registracija perkant nėra būtina. Tik primename, kad pildydami užsakymą, būtinai turėsite nurodyti pristatymo adresą ir mokėjimo būdą.

Tačiau registracija turi privalumų:

  • Jūs galėsite matyti savo pirkimo istoriją;
  • Jūs galėsite matyti savo užsakymo eigą;
  • Pakartoti ankstesnį pirkimą galėsite vos vieno mygtuko paspaudimu!

Jūsų patogumui siūlome kontaktinių lęšių prenumeratą! Jums tereiks vos vieną kartą pateikti užsakymą ir pasirinkti mūsų prenumeratos paslaugą:

  1. Suformuokite savo pirkinių krepšelį
  2. Pasirinkite gavimo ir mokėjimo periodiškumą (kas mėnesį, kas 3 mėnesius, kas 6 mėnesius).
  3. Gaukite savo pasirinktus kontaktinius lęšius ir kitas lydinčias prekes tiesiai į namus ar paštomatą – apmokėjimas bus nuskaičiuojamas automatiškai.
Tai labai paprasta ir patogu, Jums nebereikės jaudintis dėl besibaigiančių kontaktinių lęšių pakuotės. Daugiau informacijos apie prenumeratą rasite čia >>
 
Kuo skiriasi hidrogelio ir silikono-hidrogelio kontaktiniai lęšiai?
 
Pagrindinis silikono-hidrogelio pranašumas, lyginant su hidrogeliu, - deguonies pralaidumas. Silikono-hidrogelio medžiagos kontaktiniai lęšiai pasižymi didesniu deguonies pralaidumu, o tai labai svarbus parametras. Mažas deguonies pralaidumas gali sukelti hipoksiją, neryškų matymą, akys gali parausti, padidėja infekcijų tikimybė, galima net prarasti regėjimą. Tiek hidrogelio, tiek silikono-hidrogelio kontaktiniai lęšiai yra tinkami nešioti, tai yra individualus pasirinkimas. Siūlome išbandyti ne vienus kontaktinius lęšius, kad atrastumėte tuos, kurie labiausiai tinka Jums!
 
Kas yra kontaktinių lęšių prenumerata? Kaip ji veikia?

Nuo šiol viskas labai aišku ir paprasta! Jums užteks tik vieną kartą pateikti užsakymą ir pasirinkti mūsų prenumeratos paslaugą:
  1. Suformuokite savo pirkinių krepšelį.
  2. Pasirinkite gavimo ir mokėjimo periodiškumą (kas mėnesį, kas 3 mėnesius, kas 6 mėnesius).
  3. Gaukite savo pasirinktus kontaktinius lęšius ir kitas lydinčias prekes tiesiai į namus ar paštomatą – apmokėjimas bus nuskaičiuojamas automatiškai.

Jums nebereikės jaudintis dėl besibaigiančių kontaktinių lęšių pakuotės, nes prekės bus pristatytos jūsų pasirinktu periodiškumu. Daugiau informacijos apie prenumeratą rasite čia >>

Kodėl nešiojant kontaktinius lęšius jaučiu akių sausumą?

Priklausomai nuo kontaktinių lęšių, juose yra nuo 24 % iki 70 % vandens. Akyse lęšiai šį vandenį gauna iš ašarų, o sutrikus ašarų gamybai (dėl kontraceptikų, raminamųjų preparatų, nėštumo, kai kurių ligų ir kt.), akys tampa sausos ir sudirgusios. Akių sausumo jausmo atsiradimui įtakos turi ir sausas aplinkos oras (dėl oro kondicionavimo, šildymo, vėjo ir pan.), ašaros greičiau išgaruoja iš akies, todėl kontaktiniai lęšiai džiūsta. Dažniau akių sausumą jaučia daug laiko dirbantys kompiuteriu, kuomet mirksėjimas yra retas. Dirbtinės ašaros ar drėkinamieji akių lašai, lašinami kelis kartus per dieną, gali padėti išspręsti šią problemą. Jei vis dėlto akių sausumas tampa itin varginantis, rekomenduojame apsilankyti pas regėjimo specialistą konsultacijai.
 
Ar galima vienkartinius (vienadienius) kontaktinius lęšius nešioti ilgiau nei vieną dieną?

Vienkartiniai (vienadieniai) kontaktiniai lęšiai yra skirti nešioti tik vieną dieną, t. y. juos įdėti ir išimti, o išėmus yra būtina išmesti. Žinoma, kad šio tipo kontaktinius lęšius galima išsiimti ir praėjus mažiau laiko nei viena diena, juos galite išsiimti ir, tarkime, dienos viduryje, tačiau norint vėl įsidėti kontaktinius lęšius, privalote naudoti naują porą.
 
Nuo kelių metų galima nešioti kontaktinius lęšius?

Šiais laikais nėra tokios griežtos amžiaus ribos, nuo kada galima pradėti nešioti kontaktinius lęšius. Šiuo atveju labai svarbi yra akių būklė ir sveikata. Kontaktinių lęšių nešiojimui amžius nėra svarbus, apribojimų nėra, tačiau asmuo (vaikas ar suaugęs) turi būti pasirengęs ir motyvuotas nešioti kontaktinius lęšius. Labai yra svarbu tai, kad kontaktinių lęšių nešiotojas jaustų atsakomybę dėl savo akių sveikatos, laikytųsi higienos normų bei kontaktinių lęšių priežiūros taisyklių, paisytų nešiojimo režimo. Todėl tėvai privalo vaikui paaiškinti kontaktinių lęšių nešiojimo taisykles ir prižiūrėti, kaip jis jų laikosi. Įvairiais atvejais kontaktinių lęšių nešiojimas gali būti labai svarbus tiek socialiniu požiūriu (gali pakeisti korekcinius akinius, patogūs sportuojant ar pramogaujant), tiek sveikatai (esant anizometropijai).
 
Kaip man išsirinkti kontaktinius lęšius, jei niekada jų nenešiojau?

Kontaktiniai lęšiai, kaip ir akiniai, yra vienas iš regėjimo korekcijos būdų (esant trumparegystei, toliaregystei, astigmatizmui, presbiopijai). Jei norite vietoj korekcinių akinių nešioti kontaktinius lęšius, būtinai turite pasikonsultuoti su regėjimo specialistu, kuris Jums išrašys receptą kontaktiniams lęšiams. Korekcinių akinių receptas kontaktiniams lęšiams nėra tinkamas, įprastai, kontaktinių lęšių receptas būna silpnesnis nei korekcinių akinių. Taip yra todėl, nes kontaktinis lęšis yra daug arčiau akies nei akiniai, tad ir mažesnė korekcija reikalinga.
 
Spalvoti kontaktiniai lęšiai nepakeitė mano akių spalvos taip, kaip aš norėjau. Kodėl?

Kiekvieno žmogaus akių spalva yra skirtinga, tad ne visų akių spalva su spalvotais kontaktiniais lęšiais yra vienoda. Jei Jūsų akių spalva yra sodri ir ryški, ją pakeisti bus sudėtingiau. Rudaakiams ypač sunku pakeisti savo akių spalvą, joms galima tik suteikti kitokį atspalvį.
 
Ar galiu nešioti kontaktinius, būnant pirtyje ar baseine?
 
Pirtis, baseinas, dušas ar vonia - tai yra vietos, į kurias galima eiti tik be kontaktinių lęšių. Šiose vietose ant kontaktinių lęšių gali patekti įvairūs mikroorganizmai ir bakterijos, o tai gali rimtai pakenkti akių sveikatai. Tačiau, jei vis dėlto kontaktiniai lęšiai yra neišvengiame (pavyzdžiui, esnat -5.00 dioptrijų trumparegystei, baseine maudytis, išties, sudėtinga), rekomenduojame naudoti vienkartinius (vienadienius) kontaktinius lęšius, kuriuos po maudymosi procedūros būtina yra išmesti, akis gerai praplauti vandeniu ir įsidėti naujų kontaktinių lęšių porą. Pirtyje rekomenduojame naudoti tik vienkartinius (vienadienius) kontaktinius lęšius ir akių drėkinimui skirtus lašus, po apsilankymo pirtyje leiskite akims pailsėti (užsidėkite savo turimus korekcinius akinius).
 
Ar saugu miegoti su kontaktiniais lęšiais?
 
Nors kai kurių kontaktinių lęšių gamintojai nurodo, kad miegoti galima, mes to daryti nerekomenduojame. Miegojimas su kontaktiniais lęšiais yra pavojingas, nes tai gali padidinti akių infekcijų riziką, be to, miegant kontaktiniai lęšiai mažina deguonies ir drėgmės pakankamą kiekį akyse.
 
Ar galima kaitalioti kontaktinius lęšius ir korekcinius akinius?
 
Taip, taip daryti galite, kad ir kasdien, ar kiek tik norite kartų tą pačią dieną.